Szkoła

Kto z nas nie zna kultowego hasła: Wyprawka szkolna? Coroczna gorączka w poszukiwaniu długiej listy najlepszych artykułów szkolnych to nieodzowny element towarzyszący wszystkim rodzicom. Nie trać czasu na stanie w kolejkach i godziny spędzone z dzieckiem nad wyborem. Postaw na mnogość wyboru w sklepie Biurobot! Szeroki asortyment zeszytów, bloków rysunkowych, kredek i flamastrów czeka na Ciebie w jednym miejscu. Zostaje odwieczne pytanie: co wybrać?

Pierwszy dzwonek

Jak skutecznie przedrzeć się przez szeroki wybór tego, co naprawdę potrzebne naszym dzieciom? Bez wątpienia w klasycznej wyprawce nie może zabraknąć bloku rysunkowego. Dobrym pomysłem będą też, oczywiście zeszyty. Jakie? Już podpowiadam :) Dużym ułatwieniem jest wybór zeszytów w kratkę Oxford z okładką odpowiadającą dedykowanemu przedmiotowi. Twoje dziecko już nigdy nie pomyli matematyki z fizyką. Bez obaw, mamy też zeszyty w linie – idealne do języka polskiego oraz gładkie przeznaczone do lekcji geometrii.

Artystyczna dusza

Nieodzownym wyposażeniem każdego tornistra są kredki i bloki. Dlatego też warto wyposażyć się w blok techniczny oraz rysunkowy. Szeroki wachlarz proponuje firma Interdruk oraz idealnie współpracujące z nim kredki ołówkowe Pentel. Cały zestaw to 24 sztuki wyrazistych kolorów. Jeżeli zbyt bogaty wybór kredek spędza sen z powiek rodzica – podpowiadamy co wybrać. Wszak Biurobot.pl to nie tylko platforma zakupowa, ale przede wszystkim inteligentny doradca i przewodnik po meandrach szkolnych przedmiotów.

  • Ołówkowe — to kredki ołówkowe składają z dwóch głównych elementów: oprawki wykonanej z drewna i rdzenia piszącego z węgla drzewnego i pigmentu.
  • Akwarelowe — to kredki ołówkowe ze specjalnym rodzajem rysika. W jego skład wchodzi pigment wymieszany z gumą arabską, żółcią i gliceryną. Uzyskane w ten sposób właściwości pozwalają na rozcieńczanie wodą i malowanie niczym farbami akwarelowymi. (Kredki akwarelowe Pentel)
  • Artystyczne — to kredki rysunkowe służące do tworzenia wspaniałych prac dzięki dużej możliwości tworzenia przejść światłocieniowych.
  • Pastelowe — łączą świat kredek i kredy do pisania. Występują w wersji suchej (pastele suche Master 24 kolory) lub olejnej (kredki pastele olejowe 12 kolorów BIC)
  • Świecowe — są wykonane na bazie parafiny. Kredki świecowe to zazwyczaj sam sztyft lub sztyft owinięty papierową owijką.
  • Ciekawym faktem jest to, że kredek używa nawet NASA. Czy wiesz, że pierwszy obraz Marsa został namalowany właśnie kredkami? Zanim naukowcy NASA odebrali obraz z sondy Mariner 4, kolorowali dane numeryczne, uzyskując obraz powierzchni planety.

Czym byłby piórnik ucznia bez zapasu kolorowych flamastrów, zakreślaczy czy mazaków. Dzieci chętnie wykorzystują je do podkreślania ważnych informacji oraz notowania istotnych elementów. Niektórzy wykorzystują je także, aby ozdabiać swój zeszyt. W segmencie szkolnym znajdziemy także linijki, ekierki, a także nożyczki. Pełen przekrój zapewnia chętnie używana także w domu plastelina Astra 24 kolory. Pamiętaj, że najlepsze właściwości plastelina zdobywa wówczas, gdy osiąga temperaturę ludzkiego ciała. Dlatego też warto ją trochę powyrabiać, zanim nadamy jej optymalny kształt.

Pomaluj mój świat

Kto z nas nie pamięta lekcji plastyki? Nawet jeśli Twoje dziecko nie ma zadatków na bycie nowym Chagallem malowanie farbami to przede wszystkim przyjemność, która rozwija kreatywność. Niezależnie od tego, w jakich czasach dorastaliśmy. Galopujący postęp pozwala nam na to, by dziś nasze dzieci odkrywały każdy rodzaj dostępnych farb oraz pędzelków. Czy pamiętasz, jeszcze czym charakteryzują się główne typy?

Farby plakatowe (tempery) są gotowe do użycia bez potrzeby korzystania z wody, za co odpowiada ich półpłynna konsystencja. Zamknięte w szczelnych pojemniczkach plastikowych lub tubkach, zazwyczaj po 6-12 sztuk w opakowaniu. Charakteryzują się wysokim stopniem krycia. Można nimi malować po papierze, drewnie lub szkle. Jednym z najpopularniejszych wyborów są farby plakatowe Astra.

Akwarele, czyli farby wodne. W odróżnieniu od plakatówek farby akwarelowe wymagają użycia wody. Występują w postaci twardych pastylek, których stała konsystencja zmienia się pod wpływem wilgotnego pędzelka. Barwniki farby ulegają rozcieńczeniu, przez co uzyskane kolory są delikatne, niemal półprzezroczyste. Akwarele pozwalają na tworzenie ciekawych prac, w których rysunki nie mają wyraźnych konturów, a kształty sprawiają wrażenie rozmytych. Farbą akwarelową warto malować na papierze o grubszej gramaturze, co uchroni kartkę przed pofalowaniem pod wpływem wody. Polecamy Farby akwarelowe Astra 12 kolorów.